CC0805KRX7R9BB221
DigiKey Part Number
311-1123-2-ND - Tape & Reel (TR)
311-1123-1-ND - Cut Tape (CT)
311-1123-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CC0805KRX7R9BB221
Description
CAP CER 220PF 50V X7R 0805
Detailed Description
220 pF ±10% 50V Ceramic Capacitor X7R 0805 (2012 Metric)
EDA/CAD Models
CC0805KRX7R9BB221 Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Tolerance
±10%
Thickness (Max)
0.028" (0.70mm)