CC0805JRX7RABB331
DigiKey Part Number
13-CC0805JRX7RABB331TR-ND - Tape & Reel (TR)
13-CC0805JRX7RABB331CT-ND - Cut Tape (CT)
13-CC0805JRX7RABB331DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CC0805JRX7RABB331
Description
CAP CER 330PF 200V X7R 0805
Detailed Description
330 pF ±5% 200V Ceramic Capacitor X7R 0805 (2012 Metric)
EDA/CAD Models
CC0805JRX7RABB331 Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Tolerance
±5%
Thickness (Max)
0.028" (0.70mm)