CC0805JRNPO9BN270
DigiKey Part Number
311-1104-2-ND - Tape & Reel (TR)
311-1104-1-ND - Cut Tape (CT)
311-1104-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CC0805JRNPO9BN270
Description
CAP CER 27PF 50V C0G/NPO 0805
Manufacturer Standard Lead Time
16 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
27 pF ±5% 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0805 (2012 Metric)
EDA/CAD Models
CC0805JRNPO9BN270 Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Tolerance
±5%
Thickness (Max)
0.024" (0.60mm)