CC0805GRNPO9BN122
DigiKey Part Number
13-CC0805GRNPO9BN122TR-ND - Tape & Reel (TR)
13-CC0805GRNPO9BN122CT-ND - Cut Tape (CT)
13-CC0805GRNPO9BN122DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CC0805GRNPO9BN122
Description
CAP CER 1200PF 50V C0G/NPO 0805
Manufacturer Standard Lead Time
20 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
1200 pF ±2% 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0805 (2012 Metric)
EDA/CAD Models
CC0805GRNPO9BN122 Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Tolerance
±2%
Thickness (Max)
0.037" (0.95mm)