CC0805FRNPO9BN680
DigiKey Part Number
311-4181-2-ND - Tape & Reel (TR)
311-4181-1-ND - Cut Tape (CT)
311-4181-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CC0805FRNPO9BN680
Description
CAP CER 68PF 50V C0G/NPO 0805
Detailed Description
68 pF ±1% 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0805 (2012 Metric)
EDA/CAD Models
CC0805FRNPO9BN680 Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Tolerance
±1%
Thickness (Max)
0.028" (0.70mm)