CC0603MRX7R9BB221
DigiKey Part Number
311-4111-2-ND - Tape & Reel (TR)
311-4111-1-ND - Cut Tape (CT)
311-4111-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CC0603MRX7R9BB221
Description
CAP CER 220PF 50V X7R 0603
Detailed Description
220 pF ±20% 50V Ceramic Capacitor X7R 0603 (1608 Metric)
EDA/CAD Models
CC0603MRX7R9BB221 Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Tolerance
±20%
Thickness (Max)
0.035" (0.90mm)