CC0603JRNPO9BN300 is out of stock and can be placed on backorder.
Available Substitutes:
Upgrade
YAGEO
In Stock: 802
Datasheet
Upgrade
YAGEO
In Stock: 3,785
Datasheet
Parametric Equivalent
In Stock: 5,628
Parametric Equivalent
Direct
KYOCERA AVX
Direct
KYOCERA AVX
In Stock: 823
KEMET
KEMET
30 pF ±5% 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0603 (1608 Metric)