CC0603JPNPO0BN270 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
YAGEO
In Stock: 7,101
Datasheet
Parametric Equivalent
YAGEO
In Stock: 25,018
Datasheet
Direct
KYOCERA AVX
Direct
KYOCERA AVX
Walsin Technology Corporation
Venkel
In Stock: 80
KEMET
KEMET
TDK
TDK
Murata Electronics
Murata Electronics
27 pF ±5% 100V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0603 (1608 Metric)
CC0603JPNPO0BN270
DigiKey Part Number
13-CC0603JPNPO0BN270TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CC0603JPNPO0BN270
Description
CAP CER 27PF 100V C0G/NPO 0603
Manufacturer Standard Lead Time
16 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
CC0603JPNPO0BN270 Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Tolerance
±5%
Thickness (Max)
0.035" (0.90mm)