CC0603GRNPO9BN152
DigiKey Part Number
13-CC0603GRNPO9BN152TR-ND - Tape & Reel (TR)
13-CC0603GRNPO9BN152CT-ND - Cut Tape (CT)
13-CC0603GRNPO9BN152DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CC0603GRNPO9BN152
Description
CAP CER 1500PF 50V C0G/NPO 0603
Manufacturer Standard Lead Time
20 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
1500 pF ±2% 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0603 (1608 Metric)
EDA/CAD Models
CC0603GRNPO9BN152 Models
Category
Voltage - Rated
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Tolerance
±2%
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)