CC0402GRNPO9BN220
DigiKey Part Number
311-1652-2-ND - Tape & Reel (TR)
311-1652-1-ND - Cut Tape (CT)
311-1652-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CC0402GRNPO9BN220
Description
CAP CER 22PF 50V C0G/NPO 0402
Detailed Description
22 pF ±2% 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0402 (1005 Metric)
EDA/CAD Models
CC0402GRNPO9BN220 Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Tolerance
±2%
Thickness (Max)
0.022" (0.55mm)