CC0201KRX5R6BB152
DigiKey Part Number
311-1594-2-ND - Tape & Reel (TR)
311-1594-1-ND - Cut Tape (CT)
311-1594-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CC0201KRX5R6BB152
Description
CAP CER 1500PF 10V X5R 0201
Manufacturer Standard Lead Time
20 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
1500 pF ±10% 10V Ceramic Capacitor X5R 0201 (0603 Metric)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
CC0201KRX5R6BB152 Models
Operating Temperature
-55°C ~ 85°C
Size / Dimension
0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Tolerance
±10%
Thickness (Max)
0.013" (0.33mm)