CC0201KPX7R9BB101 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
YAGEO
In Stock: 47,912
Datasheet
Parametric Equivalent
YAGEO
In Stock: 42,613
Datasheet
Walsin Technology Corporation
Würth Elektronik
TDK
Cal-Chip Electronics, Inc.
KYOCERA AVX
Taiyo Yuden
Taiyo Yuden
Vishay Vitramon
100 pF ±10% 50V Ceramic Capacitor X7R 0201 (0603 Metric)
YAGEO MLCC Capacitors in Artificial Inteligence (AI) Applications
CC0201KPX7R9BB101
DigiKey Part Number
13-CC0201KPX7R9BB101TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CC0201KPX7R9BB101
Description
CAP CER 100PF 50V X7R 0201
Manufacturer Standard Lead Time
16 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
CC0201KPX7R9BB101 Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Tolerance
±10%
Thickness (Max)
0.013" (0.33mm)