CC0201JRNPO9BN121 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Walsin Technology Corporation
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
Darfon
In Stock: 1,200,000
Datasheet
Cal-Chip Electronics, Inc.
Murata Electronics
Murata Electronics
Taiyo Yuden
Taiyo Yuden
120 pF ±5% 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0201 (0603 Metric)
CC0201JRNPO9BN121
DigiKey Part Number
13-CC0201JRNPO9BN121TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CC0201JRNPO9BN121
Description
CAP 0201 50V 120 PF NPO
Manufacturer Standard Lead Time
20 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Applications
Packaging
Tape & Reel (TR)
Mounting Type
Part Status
Active
Package / Case
0201 (0603 Metric)
Capacitance
Size / Dimension
0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Tolerance
±5%
Thickness (Max)
0.013" (0.33mm)