CC0201CRNPO9BN7R0
DigiKey Part Number
13-CC0201CRNPO9BN7R0TR-ND - Tape & Reel (TR)
13-CC0201CRNPO9BN7R0CT-ND - Cut Tape (CT)
13-CC0201CRNPO9BN7R0DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CC0201CRNPO9BN7R0
Description
CAP CER 7PF 50V C0G/NPO 0201
Manufacturer Standard Lead Time
16 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
7 pF ±0.25pF 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0201 (0603 Metric)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
CC0201CRNPO9BN7R0 Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Tolerance
±0.25pF
Thickness (Max)
0.013" (0.33mm)