AC1210KKX7R8BB105
DigiKey Part Number
311-3244-2-ND - Tape & Reel (TR)
311-3244-1-ND - Cut Tape (CT)
311-3244-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
AC1210KKX7R8BB105
Description
CAP CER 1UF 25V X7R 1210
Manufacturer Standard Lead Time
24 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
1 µF ±10% 25V Ceramic Capacitor X7R 1210 (3225 Metric)
EDA/CAD Models
AC1210KKX7R8BB105 Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Ratings
AEC-Q200
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Applications
Part Status
Active
Mounting Type
Capacitance
Tolerance
±10%
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.057" (1.45mm)