AC1206JKNPOZBN331
DigiKey Part Number
13-AC1206JKNPOZBN331TR-ND - Tape & Reel (TR)
13-AC1206JKNPOZBN331CT-ND - Cut Tape (CT)
13-AC1206JKNPOZBN331DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
AC1206JKNPOZBN331
Description
CAP CER 330PF 630V C0G/NPO 1206
Manufacturer Standard Lead Time
24 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
330 pF ±5% 630V Ceramic Capacitor C0G, NP0 1206 (3216 Metric)
EDA/CAD Models
AC1206JKNPOZBN331 Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Ratings
AEC-Q200
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Applications
Part Status
Active
Mounting Type
Capacitance
Tolerance
±5%
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.057" (1.45mm)