9C12063A0R00JLHFT is Obsolete and no longer manufactured.
Available Substitutes:
Direct
YAGEO
In Stock: 1,453,141
Datasheet
Direct
Vishay Dale
In Stock: 126,231
Datasheet
Vishay Dale
Panasonic Industry
In Stock: 536
Upgrade
Bourns Inc.
Upgrade
Stackpole Electronics Inc
0 Ohms Jumper Chip Resistor 1206 (3216 Metric) Thick Film
9C12063A0R00JLHFT
DigiKey Part Number
311-0.0ETR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
9C12063A0R00JLHFT
Description
RES SMD 0 OHM JUMPER 1/4W 1206
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
9C12063A0R00JLHFT Models
Category
Composition
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Series
Package / Case
1206 (3216 Metric)
Packaging
Tape & Reel (TR)
Supplier Device Package
Part Status
Obsolete
Size / Dimension
0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
Resistance
Height - Seated (Max)
0.026" (0.65mm)