180KD20J-FP7.5TB is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
YAGEO
In Stock: 0
Parametric Equivalent
YAGEO
In Stock: 0
18 V 3 kA Varistor 1 Circuit Through Hole Disc 20mm
180KD20J-FP7.5TB
DigiKey Part Number
13-180KD20J-FP7.5TB-ND - Tape & Box (TB)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
180KD20J-FP7.5TB
Description
VARISTOR 18V 3KA DISC 20MM
Manufacturer Standard Lead Time
20 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
Varistor Voltage (Max)
21.6 V
Manufacturer
Current - Surge
3 kA
Series
Energy
13J
Packaging
Tape & Box (TB)
Part Status
Active
Capacitance @ Frequency
28500 pF @ 1 kHz
Maximum AC Volts
11 V
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C (TA)
Maximum DC Volts
14 V
Varistor Voltage (Min)
15 V
Package / Case
Disc 20mm
Varistor Voltage (Typ)
18 V