15KPA26CA/TR13 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Direct
YAGEO
In Stock: 0
Datasheet
44V Clamp 343.2A Ipp Tvs Diode Through Hole P600
15KPA26CA/TR13
DigiKey Part Number
13-15KPA26CA/TR13TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
15KPA26CA/TR13
Description
TVS DIODE 26VWM 44VC P600
Manufacturer Standard Lead Time
32 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
44V
Mfr
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
343.2A
Series
Power - Peak Pulse
15000W (15kW)
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C (TJ)
Bidirectional Channels
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
26V
Voltage - Breakdown (Min)
29.04V