BT0503CH3I507EN10
DigiKey Part Number
4503-BT0503CH3I507EN10-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
BT0503CH3I507EN10
Description
TCXO 5032-6PADS 10MHZ CMOS 3.3
Manufacturer Standard Lead Time
4 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
10 MHz TCXO HCMOS Oscillator 3.3V 6-SMD, No Lead
Category
Voltage - Supply
3.3V
Mfr
Frequency Stability
±500ppb
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Packaging
Strip
Current - Supply (Max)
10mA
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Base Resonator
Package / Case
6-SMD, No Lead
Type
Size / Dimension
0.205" L x 0.134" W (5.20mm x 3.40mm)
Frequency
Height - Seated (Max)
0.071" (1.80mm)