JVA151500S12-DF
DigiKey Part Number
1470-4481-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
JVA151500S12-DF
Description
DC/DC DIN RAIL SUPPLY 12V 15W
Customer Reference
Detailed Description
DC DIN Rail Power Supply 1 Output 12V 1.25A
Category
Power (Watts)
15W
Manufacturer
XP Power
Voltage - Isolation
4 kV
Series
Applications
ITE (Commercial)
Packaging
Bulk
Efficiency
72%
Part Status
Obsolete
Operating Temperature
-40°C ~ 70°C (With Derating)
Input Type
DC
Features
Remote On/Off
Number of Outputs
1
Size / Dimension
5.78" L x 5.43" W x 5.43" H (146.8mm x 137.9mm x 137.9mm)
DC Voltage - Input (Min)
200V
Approval Agency
UL
DC Voltage - Input (Max)
1500V
Minimum Load Required
No
Voltage - Output 1
12V
Base Product Number
Current - Output (Max)
1.25A