830003286B
DigiKey Part Number
732-830003286B-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
830003286B
Description
CRYSTAL 12.2880MHZ 30PF TH
Manufacturer Standard Lead Time
10 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
12.288 MHz ±30ppm Crystal 30pF 40 Ohms HC-49/US
EDA/CAD Models
830003286B Models
Category
Load Capacitance
30pF
Mfr
ESR (Equivalent Series Resistance)
40 Ohms
Operating Temperature
-10°C ~ 60°C
Frequency
12.288 MHz
Size / Dimension
0.447" L x 0.190" W (11.35mm x 4.85mm)
Frequency Stability
±50ppm
Height - Seated (Max)
0.157" (4.00mm)
Frequency Tolerance
±30ppm