MKS4J022202D00KC00 is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
Image for MKS4J022202D00KC00 is not available
MKS4J022202D00KC00
DigiKey Part Number
1928-MKS4J022202D00KC00TB-ND - Tape & Box (TB)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MKS4J022202D00KC00
Description
CAP FILM 0.022UF 10% 630VDC RAD
Detailed Description
0.022 µF Film Capacitor 400V 630V Polyester, Polyethylene Terephthalate (PET), Metallized Radial
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Through Hole
Series
Package / Case
Packaging
Tape & Box (TB)
Size / Dimension
0.406" L x 0.177" W (10.30mm x 4.50mm)
Height - Seated (Max)
0.374" (9.50mm)
Tolerance
±10%
Lead Spacing
0.295" (7.50mm)
Voltage Rating - AC
400V
Voltage Rating - DC
630V