MKS4D051506B00JJ00 is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
TDK
Image for MKS4D051506B00JJ00 is not available
MKS4D051506B00JJ00
DigiKey Part Number
1928-MKS4D051506B00JJ00TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MKS4D051506B00JJ00
Description
CAP FILM 15UF 5% 100VDC RADIAL
Manufacturer Standard Lead Time
16 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
15 µF Film Capacitor 63V 100V Polyester, Polyethylene Terephthalate (PET), Metallized Radial
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension
1.240" L x 0.433" W (31.50mm x 11.00mm)
Height - Seated (Max)
0.827" (21.00mm)
Tolerance
±5%
Lead Spacing
1.083" (27.50mm)
Voltage Rating - AC
63V
Voltage Rating - DC
100V