PA4300.683NLT is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
Sumida America Inc.
In Stock: 23,884
Datasheet
68 µH Shielded Drum Core, Wirewound Inductor 505 mA 364mOhm Max Nonstandard
PA4300.683NLT
DigiKey Part Number
553-2437-2-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PA4300.683NLT
Description
FIXED IND 68UH 505MA 364 MOHM
Manufacturer Standard Lead Time
11 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
PA4300.683NLT Models
Category
Current Rating (Amps)
Mfr
Shielding
Shielded
Series
DC Resistance (DCR)
364mOhm Max
Packaging
Tape & Reel (TR)
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Part Status
Active
Inductance Frequency - Test
1 kHz
Type
Drum Core, Wirewound
Mounting Type
Surface Mount
Material - Core
Package / Case
Nonstandard
Inductance
Size / Dimension
0.240" L x 0.240" W (6.10mm x 6.10mm)
Tolerance
±20%
Height - Seated (Max)
0.118" (3.00mm)