ABM12W-36.0000MHZ-7-D1X-T3 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
Abracon LLC
In Stock: 2,485
Datasheet
36 MHz ±10ppm Crystal 7pF 80 Ohms 4-SMD, No Lead
Abracon: Who We Are Today
ABM12W-36.0000MHZ-7-D1X-T3
DigiKey Part Number
535-13982-2-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ABM12W-36.0000MHZ-7-D1X-T3
Description
CRYSTAL 36.0000MHZ 7PF SMD
Manufacturer Standard Lead Time
10 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
ABM12W-36.0000MHZ-7-D1X-T3 Models
Category
Load Capacitance
7pF
Mfr
ESR (Equivalent Series Resistance)
80 Ohms
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Part Status
Active
Frequency
36 MHz
Supplier Device Package
4-SMD (1.6x1.2)
Frequency Stability
±20ppm
Size / Dimension
0.063" L x 0.047" W (1.60mm x 1.20mm)
Frequency Tolerance
±10ppm
Height - Seated (Max)
0.016" (0.40mm)