WL-1050QC1
DigiKey Part Number
6088-WL-1050QC1-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
WL-1050QC1
Description
NEON IND .50" RED 115VAC CYL QCT
Manufacturer Standard Lead Time
13 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Neon Panel Indicator Red Diffused 105V ~ 125V 1.5mA Quick Connect
Category
Ratings
AC
Manufacturer
Wamco, Inc
Voltage
105V ~ 125V
Series
Current
1.5mA
Packaging
Bulk
Panel Cutout Shape
Round
Part Status
Active
Panel Cutout Dimensions
0.50" (12.70mm)
Type
Neon
Lens Size
12.00mm Dia