PLX-1-12-76X127-58
DigiKey Part Number
345-PLX-1-12-76X127-58-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PLX-1-12-76X127-58
Description
THERM PAD 12W/MK 76X127X1MM
Manufacturer Standard Lead Time
8 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Thermal Pad Gray 127.00mm x 76.00mm Rectangular Tacky - Both Sides
Category
Outline
127.00mm x 76.00mm
Manufacturer
Wakefield Thermal Solutions
Thickness
0.0390" (0.991mm)
Series
Material
Silicone
Packaging
Bulk
Adhesive
Tacky - Both Sides
Part Status
Active
Color
Gray
Usage
Multi
Thermal Resistivity
0.1°C/W
Type
Gap Filler Pad, Sheet
Thermal Conductivity
12W/m-K