PL-1-10-76X127-55
DigiKey Part Number
345-PL-1-10-76X127-55-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PL-1-10-76X127-55
Description
THERM PAD 127MMX76.2MM GRAY
Manufacturer Standard Lead Time
10 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Thermal Pad Gray 127.00mm x 76.20mm Rectangular Tacky - One Side
Category
Shape
Rectangular
Manufacturer
Wakefield Thermal Solutions
Outline
127.00mm x 76.20mm
Series
Thickness
0.0394" (1.000mm)
Packaging
Bulk
Material
Silicone Elastomer
Part Status
Active
Adhesive
Tacky - One Side
Usage
Multi
Color
Gray
Type
Gap Filler Pad, Sheet
Thermal Conductivity
10W/m-K