OMNI-220-18-50-2C
OMNI-220-18-50-2C
OMNI-220-18-50-2C
DigiKey Part Number
345-1491-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
OMNI-220-18-50-2C
Description
HEATSINK 18X50MM 2-CLIP TO-220
Manufacturer Standard Lead Time
16 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Heat Sink TO-220 Aluminum Board Level, Vertical
Category
Shape
Rectangular, Fins
Mfr
Length
1.969" (50.00mm)
Series
Width
0.710" (18.03mm)
Packaging
Tray
Fin Height
1.500" (38.10mm)