OMNI-220-18-25-1C | |
|---|---|
DigiKey Part Number | 345-1490-ND |
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | OMNI-220-18-25-1C |
Description | HEATSINK 18X25MM 1-CLIP TO-220 |
Manufacturer Standard Lead Time | 16 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | Heat Sink TO-220 Aluminum Board Level, Vertical |
Datasheet | Datasheet |
Category | Shape Rectangular, Fins |
Mfr | Length 0.984" (25.00mm) |
Series | Width 0.710" (18.03mm) |
Packaging Tray | Fin Height 1.500" (38.10mm) |