960-27-23-F-AB-0
960-27-23-F-AB-0
960-27-23-F-AB-0
DigiKey Part Number
345-1817-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
960-27-23-F-AB-0
Description
HEATSINK 27X23MM FRONT PUSH PIN
Manufacturer Standard Lead Time
16 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Heat Sink BGA Aluminum Top Mount
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
960-27-23-F-AB-0 Models
Category
Shape
Square, Pin Fins
Mfr
Length
1.063" (27.00mm)
Series
Width
1.063" (27.00mm)
Packaging
Box
Fin Height
0.905" (23.00mm)
Part Status
Active
Thermal Resistance @ Forced Air Flow
3.00°C/W @ 200 LFM