960-19-18-F-AB-0
DigiKey Part Number
345-1748-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
960-19-18-F-AB-0
Description
HEATSINK 19X18MM FRONT PUSH PIN
EDA/CAD Models
960-19-18-F-AB-0 Models
Length
0.748" (19.00mm)
Series
Width
0.748" (19.00mm)
Fin Height
0.709" (18.00mm)
Thermal Resistance @ Forced Air Flow
5.80°C/W @ 200 LFM