960-19-15-F-AB-0
960-19-15-F-AB-0
960-19-15-F-AB-0
DigiKey Part Number
345-1745-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
960-19-15-F-AB-0
Description
HEATSINK 19X15MM FRONT PUSH PIN
EDA/CAD Models
960-19-15-F-AB-0 Models
Length
0.748" (19.00mm)
Series
Width
0.748" (19.00mm)
Fin Height
0.590" (15.00mm)
Thermal Resistance @ Forced Air Flow
6.80°C/W @ 200 LFM