Image for 909-37-1-33-2-B-0 is not available
909-37-1-33-2-B-0
DigiKey Part Number
909-37-1-33-2-B-0-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
909-37-1-33-2-B-0
Description
HEAT SINK ELLIP FIN 37X37MM CLIP
Manufacturer Standard Lead Time
16 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Heat Sink BGA Aluminum Top Mount
Category
Length
1.457" (37.00mm)
Mfr
Width
1.457" (37.00mm)
Series
Fin Height
1.283" (32.60mm)
Packaging
Box
Thermal Resistance @ Forced Air Flow
1.60°C/W @ 200 LFM
Part Status
Active
Thermal Resistance @ Natural
7.29°C/W