Image for 907-33-2-33-2-B-0 is not available
907-33-2-33-2-B-0
DigiKey Part Number
907-33-2-33-2-B-0-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
907-33-2-33-2-B-0
EDA/CAD Models
907-33-2-33-2-B-0 Models
Category
Length
1.299" (33.00mm)
Mfr
Width
1.299" (32.99mm)
Series
Fin Height
1.283" (32.60mm)
Thermal Resistance @ Forced Air Flow
2.03°C/W @ 200 LFM
Thermal Resistance @ Natural
7.94°C/W