Image for 907-33-2-21-2-B-0 is not available
907-33-2-21-2-B-0
DigiKey Part Number
907-33-2-21-2-B-0-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
907-33-2-21-2-B-0
Description
HEAT SINK PIN FIN 33X33MM CLIP
Manufacturer Standard Lead Time
16 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Heat Sink BGA Aluminum Top Mount
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
907-33-2-21-2-B-0 Models
Category
Length
1.299" (33.00mm)
Mfr
Width
1.299" (32.99mm)
Series
Fin Height
0.811" (20.60mm)
Packaging
Box
Thermal Resistance @ Forced Air Flow
2.67°C/W @ 200 LFM
Part Status
Active
Thermal Resistance @ Natural
8.73°C/W