Image for 904-27-1-33-2-B-0 is not available
904-27-1-33-2-B-0
DigiKey Part Number
904-27-1-33-2-B-0-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
904-27-1-33-2-B-0
Description
HEAT SINK ELLIP FIN 27X27MM CLIP
Manufacturer Standard Lead Time
16 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Heat Sink BGA Aluminum Top Mount
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
904-27-1-33-2-B-0 Models
Category
Length
1.063" (27.00mm)
Mfr
Width
1.063" (27.00mm)
Series
Fin Height
1.283" (32.60mm)
Packaging
Box
Thermal Resistance @ Forced Air Flow
2.62°C/W @ 200 LFM
Part Status
Active
Thermal Resistance @ Natural
8.51°C/W