902-21-2-12-2-B-0
DigiKey Part Number
345-1140-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
902-21-2-12-2-B-0
Description
HEATSINK 21X21X12MM PIN
Manufacturer Standard Lead Time
16 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Heat Sink BGA Aluminum Top Mount
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
902-21-2-12-2-B-0 Models
Category
Length
0.827" (21.00mm)
Mfr
Width
0.827" (21.00mm)
Series
Fin Height
0.457" (11.60mm)
Packaging
Box
Thermal Resistance @ Forced Air Flow
5.80°C/W @ 200 LFM
Part Status
Active
Thermal Resistance @ Natural
14.30°C/W