901-19-2-12-2-B-0
901-19-2-12-2-B-0
901-19-2-12-2-B-0
DigiKey Part Number
345-1148-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
901-19-2-12-2-B-0
Description
HEATSINK 19X19X12MM PIN
Manufacturer Standard Lead Time
16 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Heat Sink BGA Aluminum Top Mount
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
901-19-2-12-2-B-0 Models
Category
Length
0.748" (19.00mm)
Mfr
Width
0.748" (19.00mm)
Series
Fin Height
0.457" (11.60mm)
Packaging
Box
Thermal Resistance @ Forced Air Flow
6.60°C/W @ 200 LFM
Part Status
Active
Thermal Resistance @ Natural
12.70°C/W