UMA02040G3650HA100 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Vishay
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
Vishay
In Stock: 0
Datasheet
365 Ohms ±0.02% 0.25W, 1/4W Chip Resistor MELF, 0204 Thin Film
UMA02040G3650HA100
DigiKey Part Number
749-UMA02040G3650HA100TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
UMA02040G3650HA100
Description
UMA 0204-05 0.02% A1 365R
Manufacturer Standard Lead Time
11 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
Composition
Mfr
Temperature Coefficient
±5ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Package / Case
MELF, 0204
Part Status
Active
Supplier Device Package
Resistance
Size / Dimension
0.055" Dia x 0.142" L (1.40mm x 3.60mm)