SMM0204WC7501FB300 is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
7.5 kOhms ±1% 0.25W, 1/4W Chip Resistor MELF, 0204 Metal Film
SMM0204WC7501FB300
DigiKey Part Number
749-SMM0204WC7501FB300TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SMM0204WC7501FB300
Description
SMM0204 50 7K5 1% B3 EN140401-80
Detailed Description
Temperature Coefficient
±50ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.059" Dia x 0.142" L (1.50mm x 3.60mm)