SMM02040D1671BB300 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Vishay
In Stock: 0
Datasheet
1.67 kOhms ±0.1% 0.25W, 1/4W Chip Resistor MELF, 0204 Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding Thin Film
SMM02040D1671BB300
DigiKey Part Number
749-SMM02040D1671BB300TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SMM02040D1671BB300
Description
SMM0204 25 1K67 0,1% B3
Detailed Description
Temperature Coefficient
±25ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.055" Dia x 0.142" L (1.40mm x 3.60mm)