SMM02040C1212FB300
DigiKey Part Number
749-1296-2-ND - Tape & Reel (TR)
749-1296-1-ND - Cut Tape (CT)
749-1296-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SMM02040C1212FB300
Description
RES 12.1K OHM 1% 1/4W MELF 0204
Detailed Description
12.1 kOhms ±1% 0.25W, 1/4W Chip Resistor MELF, 0204 Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding Thin Film
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
SMM02040C1212FB300 Models
Temperature Coefficient
±50ppm/°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.055" Dia x 0.142" L (1.40mm x 3.60mm)