MMA0204MC8203FB300
DigiKey Part Number
MMA-820KCTR-ND - Tape & Reel (TR)
MMA-820KCCT-ND - Cut Tape (CT)
MMA-820KCDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MMA0204MC8203FB300
Description
RES SMD 820K OHM 1% 0.4W MELF
Detailed Description
820 kOhms ±1% 0.4W, 2/5W Chip Resistor MELF, 0204 High Voltage Thin Film
EDA/CAD Models
MMA0204MC8203FB300 Models
Features
High Voltage
Series
Temperature Coefficient
±50ppm/°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.055" Dia x 0.142" L (1.40mm x 3.60mm)