MCA1206MD7502BP100 is available for purchase but is not normally stocked.
Vishay Dale
In Stock: 1,325
Datasheet
75 kOhms ±0.1% 0.52W Chip Resistor 1206 (3216 Metric) Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant Thin Film
MCA1206MD7502BP100
DigiKey Part Number
MCA1206-75.0K-MBTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MCA1206MD7502BP100
Description
RES 75K OHM 0.1% 1/4W 1206
Detailed Description
EDA/CAD Models
MCA1206MD7502BP100 Models
Category
Features
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Mfr
Temperature Coefficient
±25ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.026" (0.65mm)