VJ2225Y473MXFAT4X
DigiKey Part Number
720-2105-2-ND - Tape & Reel (TR)
720-2105-1-ND - Cut Tape (CT)
720-2105-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
VJ2225Y473MXFAT4X
Description
CAP CER 0.047UF 2KV X7R 2225
Manufacturer Standard Lead Time
13 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
0.047 µF ±20% 2000V (2kV) Ceramic Capacitor X7R 2225 (5763 Metric)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
VJ2225Y473MXFAT4X Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Features
Open Mode, High Voltage
Series
Applications
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Mounting Type
Part Status
Active
Package / Case
2225 (5763 Metric)
Capacitance
Size / Dimension
0.220" L x 0.250" W (5.59mm x 6.35mm)
Tolerance
±20%
Thickness (Max)
0.086" (2.18mm)