VJ1825Y474KXCAR is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Vishay Vitramon
In Stock: 0
Datasheet
0.47 µF ±10% 200V Ceramic Capacitor X7R 1825 (4564 Metric)
VJ1825Y474KXCAR
DigiKey Part Number
VJ1825Y474KXCAR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
VJ1825Y474KXCAR
Description
CAP CER 0.47UF 200V X7R 1825
Manufacturer Standard Lead Time
15 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
VJ1825Y474KXCAR Models
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C
Package / Case
1825 (4564 Metric)
Capacitance
Size / Dimension
0.177" L x 0.252" W (4.50mm x 6.40mm)
Tolerance
±10%
Thickness (Max)
0.086" (2.18mm)