VJ1812Y334JBPAT4X
DigiKey Part Number
VJ1812Y334JBPAT4X-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
VJ1812Y334JBPAT4X
Description
CAP CER 0.33UF 250V X7R 1812
Manufacturer Standard Lead Time
15 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
0.33 µF ±5% 250V Ceramic Capacitor X7R 1812 (4532 Metric)
EDA/CAD Models
VJ1812Y334JBPAT4X Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Features
Open Mode, Soft Termination
Package / Case
1812 (4532 Metric)
Capacitance
Size / Dimension
0.183" L x 0.126" W (4.65mm x 3.20mm)
Tolerance
±5%
Thickness (Max)
0.086" (2.18mm)