VJ1812Y104JXBAT is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Upgrade
Vishay Vitramon
In Stock: 0
Datasheet
Upgrade
Vishay Vitramon
Parametric Equivalent
Direct
KEMET
In Stock: 88
0.1 µF ±5% 100V Ceramic Capacitor X7R 1812 (4532 Metric)
VJ1812Y104JXBAT
DigiKey Part Number
VJ1812Y104JXBAT-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
VJ1812Y104JXBAT
Description
CAP CER 0.1UF 100V X7R 1812
Manufacturer Standard Lead Time
15 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
VJ1812Y104JXBAT Models
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C
Series
Applications
Packaging
Tape & Reel (TR)
Active
Package / Case
1812 (4532 Metric)
Capacitance
Size / Dimension
0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Tolerance
±5%
Thickness (Max)
0.086" (2.18mm)